استفاده از لیزر در دندانپزشکی

در گذشته از تیغ جراحی جهت جراحی دهان و دندان استفاده می شده است اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، امروز عموما با استفاده از لیزر در دندانپزشکی بسیاری از درمان ها انجام می ‌شود.

با استفاده از لیزر در دندانپزشکی در بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان به جای جراحی با تیغ در دندانپزشکی می توان برای سفید کردن دندان ها، لیفت لثه،  فرنکتومی دهان، تغییر فرم لب، درمان تیرگی لثه ها، عصب کشی دندان ها، جراحی لثه، درمان مشکلات لثه، جراحی و کشیدن دندان ها و … اشاره کرد.

استفاده از لیزر در دندانپزشکی

استفاده از لیزر در دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از زیر شاخه های پزشکی می باشد. دندانپزشک فعالیت ها و یا مسئولیت های زیادی را بر عهده دارد و مدام باید اطلاعات خود را افزایش دهد. دندانپزشک علاوه بر ترمیم و درمان دندان های خراب باید توانایی انجام عملیات زیبایی را داشته باشد.

در حقیقت دندانپزشک علاوه بر داشتن مهارت لازم در جهت کشیدن دندان، عصب کشی، ایجاد روکش و … باید در انجام روش هایی چون درمان تیرگی لثه ها، فرنکتومی دندان، جراحی توده دهان، سفید کردن دندان ها و … مهارت لازم و کافی را داشته باشد.

 

 

 چند کاربرد دستگاه لیزر به جای جراحی با تیغ در دندانپزشکی :

از دستگاه لیزر در دندانپزشکی استفاده های زیادی می ‌شود. از موارد مصرف استفاده از دستگاه لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-جراحی و یا کشیدن دندان ها:

یکی از مشکلات دندانی که ممکن است برای افراد به وجود آید، نهفته شدن دندان در لثه می باشد. در حقیقت لثه به طور کامل روی دندان را می‌ پوشاند و مانع از خارج شدن و یا رشد دندان می شوند.

در اینگونه موارد باید دندان جراحی شود و لثه بریده شود. برای بریدن لثه قرار گرفته روی دندان از دستگاه لیزر استفاده می ‌شود. استفاده از لیزر درد و خونریزی را به شدت کاهش می دهد.

 2-درمان سیاهی لثه:

تیرگی لثه ها یکی دیگر از بیماری هایی می باشد که در دهان به وجود می ‌آید. بنا به دلایل مختلفی چون تغذیه، مصرف دارو، مصرف دخانیات و … سطح لثه سیاه و یا تیره می ‌شود.

در حقیقت از دیگر کاربرد دستگاه لیزر به جای جراحی با تیغ در دندانپزشکی ، درمان تیرگی لثه ها می باشد. استفاده از لیزر باعث از بین رفتن ملانین های جمع شده در لثه می ‌شود و تیرگی را درمان می کند.

استفاده از لیزر در دندانپزشکی

استفاده از لیزر در دندانپزشکی

3-فرنکتومی دهان:

از دیگر مشکلات مربوط به دهان و دندان فرنکتومی می باشد که می توان به جای استفاده از تیغ جراحی آن را با لیزر درمان کرد. استفاده از لیزر با حداقل خونریزی و درد همراه می باشد، همچنین بدون نیاز به بخیه می توان به کار خود ادامه داد.

4-لیفت لثه:

لیفت لثه یکی از روش هایی زیبایی می باشد. در این روش مقداری از لثه ها تراشیده می شوند تا خط لثه فرد حالت استاندارد داشته باشد. در تراشیدن لثه از لیزر به جای تیغ جراحی استفاده می شود. از مزایای استفاده از دستگاه لیزر در این روش می ‌توان به مدت کوتاه درمان اشاره کرد. در حقیقت این روش در یک جلسه و به مدت یک الی دو ساعت انجام می ‌شود.

5- سفید کردن دندان:

از دیگر کاربرد دستگاه لیزر به جای جراحی با تیغ در دندانپزشکی در مطب دکتر توانگر بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان دکتر عاطفه توانگر می ‌توان به سفید کردن دندان ها اشاره کرد. این روش در دو نوبت یا جلسه انجام می شود و مدت زمان هر لحظه ۱۵ دقیقه خواهد بود.

بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان

بهترین جراح توده دهان در اصفهان

درمان تیرگی لثه در اصفهان

لیفت لثه در اصفهان

فرنکتومی دهان در اصفهان

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

Related Posts