برداشت تیرگی لثه با لیزر

زیرا لثه ها بیمار و ناسالم به نظر خواهند رسید. پس در اینجا متوجه می‌ شویم که سالم بودن و زیبایی لثه ها در هنگام لبخند زدن چقدر اهمیت دارد. خوشبختانه امروزه روش های متنوعی برای زیبایی ابداع شده است که یکی از این روش ها برداشت تیرگی لثه با لیزر می باشد.

پیگمانتاسیون لثه در واقع زمانی ایجاد می شود لثه ها دچار تیرگی و سیاهی گردد و معمولا زمانی که چنین مشکلی رخ دهد فرد دچار نگرانی می شود. و در این زمان به دلیل کاهش زیبایی اعتماد به نفسش را از دست خواهد داد.

برداشت تیرگی لثه با لیزر  را می توان به روش های مختلفی از جمله جراحی چاقوی جراحی ، الکتروکوتر و لیزر انجام داد. در بیشتر موارد دندانپزشکی زیبایی ، با استفاده از لیزر دیود بافت نرم می توان کانتورینگ لثه را انجام داد.

لیزر دیود در بافت نرم به ایجاد حالت هموستاز و تسهیل کار مجدد لثه کمک می کند. در برخی موارد با اصلاحات جزئی ، کانتورینگ  با لیزر حتی بدون بی حسی موضعی نیز قابل انجام است

لیفت لثه در اصفهان و درمان تیرگی لثه در اصفهان در مطب دکتر عاطفه توانگر

برداشت تیرگی لثه با لیزر

 

1-    عنوان اصلی محتوا: روش برداشت تیرگی لثه با لیزر
4-    خلاصه محتوا وجود لکه های تیره بر روی لثه باعث می‌ شود تا فرد بیمار به نظر برسد. و لبخند زیبایی نیز نداشته باشد. به همین دلیل افراد به دنبال راهی برای رفع این لکه ها می باشند، که برداشت تیرگی لثه با لیزر از بهترین روش های درمانی است. این  بدون درد و خونریزی انجام می شود و دوره نقاهت نیز ندارد‌.

 

روش برداشت تیرگی لثه با لیزر چگونه است؟

لکه های روی لثه به دلایل مختلفی مانند افزایش ملانین، استفاده از برخی داروها، سیگار کشیدن و … ایجاد می شود. بهتر است بدانید که وجود این لکه ها به هیچ عنوان نگران کننده نخواهد بود.

به طور کلی لکه هایی که بر روی لثه قرار دارند را می توان شبیه کک مک و لکه های پوستی دانست. با این تفاوت که به جای پوست بر روی لثه ها ظاهر می شوند. و همین موضوع باعث می‌ شود تا در هنگام لبخند زدن افراد تصور کنند که فرد بیمار یا ناسالم می باشد.

معمولا زمانی که این لکه ها بر روی لثه دیده می‌ شوند شخص به دنبال راهی برای برطرف کردن آن ها خواهد بود. در این زمان  بهتر است برای  رفع لکه های روی لثه از لیزر استفاده کنید. زیرا اشعه های لیزری باعث تجزیه رنگدانه های ایجاد شده می گردد. اما دقت داشته باشید که برای برداشت تیرگی لثه با لیزر باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

مزایای برداشت تیرگی لثه 

برداشت تیرگی لثه با لیزر از روش های ایمن زیبایی به شمار می رود. این روش بدون درد و خونریزی می باشد و نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد. همچنین بدون بیهوشی انجام شده و نیاز به گذراندن دوره نقاهت نیز نخواهد داشت.

لبخندهای زیبا توسط سه پارامتر اصلی به ترتیب دندان ، لثه و لب تولید می شوند.

مزایای لیزر پریودنتال تراپی نسبت به جراحی لثه چیست؟

درمان  با لیزر زمان کمتری را طی می کند و نیاز به ویزیت پیگیری کمتر از جراحی سنتی دارد زیرا هیچ بخیه ای برای برداشتن وجود ندارد.
درمان با لیزر باعث بهبود سریعتر می شود.
درمان پریودنتال با لیزر دقیق تر است ، که باعث حفظ حداکثر بافت سالم لثه و استخوان می شود.
لیزر  درمانی کمتر تهاجمی است و در نتیجه خونریزی کمتری ایجاد می شود.
ناراحتی پس از درمان حداقل است و معمولاً با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل است.
لیزر درمانی استریل تر است و خطر عفونت را کاهش می دهد.
لیزر  درمانی نتایج بهتر و با دوام بیشتری را به همراه دارد. مطالعات نشان داده است که 98٪ بیماران تحت لیزر پس از پنج سال پیشرفت بیماری بیشتری ندارند ، در حالی که این تنها 5٪ بیماران جراحی لثه است.
با لیزر تراپی ، احتمال حساسیت لثه و دندان کمتر است.
بیهوشی عمومی لازم نیست زیرا لیزر  تراپی بسیار آسیب زای تر از جراحی سنتی است.

Related Posts