بهترین جراح توده دهان در اصفهان

بهترین جراح توده دهان در اصفهان  دکتر عاطفه توانگر که در این مرکز تمامی خدمات ایشان شامل جراحی توده ،فرنکتومی  با لیزر و بدون بخیه و خونریزی جراحی با تیغ انجام می شود .

دهان  و مشکلات مربوط به دهان :

یکی از قسمت ‌ها و یا اعضاء بسیار حساس بدن انسان ، دهان می باشد. داخل دهان بافت بسیار نرمی وجود دارد، همچنین لثه های موجود در دهان نوعی غشا مخاطی بسیار محکم می باشند که به نگهداری دندان ها در جای خود کمک می کند.

بیماری ها و مشکلات زیادی در رابطه با دندان ، دهان و لثه وجود دارد که دندانپزشک با دریافت مهارت و تخصص لازم به درمان و یا ترمیم مشکلات به وجود آمده اقدام می کنند از مشکلات دهان و دندان ها و همچنین لثه می توان به فرنکتومی دهان، توده یا تورم دهانی مانند آفت، کیست و .. سیاهی لثه و … اشاره کرد.

در حقیقت درمان مشکلات به ویژه توده های دهانی توسط بهترین جراح توده دهان انجام می شود. برای جراحی توده های دهانی باید به بهترین جراح مراجعه کرد تا به درمان توده های دهانی اقدام کند. برای انتخاب بهترین جراح باید به نکات مختلفی توجه کرد.

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

 نکات مهم در انتخاب بهترین جراح توده دهان :

برای انتخاب بهترین جراح توده دهان باید به نکات مختلفی مانند مدرک، بورد تخصصی، در دسترس بودن، محل مطب یا کلینیک، هزینه درمان و … دقت شود. به عنوان مثال:

 1. در دسترس بودن: جراح مورد نظر باید در دسترس باشد تا در صورت نیاز بتوان به راحتی نزد جراح رفت و مشکلات را با او درمیان گذاشت.

توده دهانی

 1. مهارت : جراح توده دهان باید مهارت کافی و لازم در جراحی انواع توده های دهانی مانند آفت، کیست و … را داشته باشد. بعضی از توده های دهانی به عنوان سرطان شناخته می شوند. بنابراین جراح باید در تشخیص توده مهارت لازم کافی را داشته باشد. درمان بهترین جراح توده دهان در اصفهان با لیزر در ابتدا دهان و توده را مورد بررسی قرار می دهد.

سپس برای مطمئن شدن از نوع عارضه، سلول‌های عارضه را مورد بررسی قرار می دهد تا نسبت به بی ضرر بودن و یا سرطانی بودن آن اطمینان خاطر کسب کند، سپس زمانی جهت درمان و جراحی توسط جراح مشخص می شود.

لازم به ذکر است که قبل از جراحی درمان بهترین جراح توده دهان در اصفهان با لیزر آزمایش های مختلفی جهت سنجش سلامتی بیمار، وجود آلرژی نسبت به داروی خاص و یا عدم آلرژی، بیماری‌های تنفسی ، ریوی و … انجام می شود. ناگفته نماند که در صورت وجود آلرژی و یا حساسیت نسبت به داروی خاص، از مصرف آن اجتناب می شود.

 1. از دیگر نکات مهم، نحوه انجام عمل جراحی توسط جراح می باشد. جراح باید محل عارضه را بی حس کند و سپس نسبت به عمل جراحی اقدام کند.

ویژگی‌های بهترین جراح توده دهان:

بهترین جراح توده دهان ویژگی های مختلفی دارد یکی از ویژگی‌ های آن، تخصص و مهارت می باشد. در حقیقت جراح توده مهارت‌ های لازم را دارد و به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای به جراحی توده می پردازد.

همچنین دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی درمان بهترین جراح توده دهان در اصفهان با لیزر را به خوبی اجرا می کند. همچنین برای بیمار دستورالعمل های بعد از جراحی، جهت بهبودی بهتر ارائه می دهد. بعد از جراحی با معین کردن وقت به بررسی نتیجه جراحی اقدام می کند.

ممکن است در بعضی از افراد ضایعه هایی مانند کیست در دهان ایجاد شود که معمولاً دندانپزشکان برای درمان این مشکل از روش‌ های دقیق و ایمن استفاده می‌ کنند. لیزر درمانی یکی از روش‌ هایی است که برای از بین بردن کیست های دهانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

در واقع می ‌توان گفت جراحی توده دهان با لیزر هیچ زخم یا دردی به همراه نخواهد داشت.

جراحی توده دهان با لیزر چگونه انجام می شود؟

زمانی که توده هایی در دهان ایجاد می‌ شود شخص به دندانپزشک مراجعه می ‌کند تا بتواند این توده ها را به بهترین شکل ممکن از بین ببرد.  در این زمان معمولاً دندانپزشکان از لیزر برای درمان استفاده می کنند. در واقع بهترین جراح توده دهان در اصفهان با لیزر  co۲ انجام می‌ شود که نور موجود در این لیزر به بافت توده برخورد کرده و با تاثیرات شیمیایی یا حرارتی بر روی آن ها باعث از بین رفتن این ضایعات می گردد.

اما به طور کلی می‌ توان گفت لیزر بر روی بافت تاثیر گذاشته و حرارت ناشی از آن باعث می‌ شود دناتوراسیون انجام گردد. در واقع باعث تغییر شکل و ساختار پروتئین می شود و زمانی که حرارت به درجه مناسب رسید آب سلول ها بخار می شود و همین موضوع باعث می گردد کیست ایجاد شده جمع شود.

همچنین این کار باعث می شود تا رگ های خونی کوچک و همچنین کانال های لنفاوی که در اطراف توده ایجاد شده است نیز بسته شود.

 

مزایای جراحی توده دهان با لیزر چیست ؟

به طور کلی می توان گفت که این روش دارای دقت بسیار بالایی است و فرد در هنگام درمان دردی را احساس نخواهد کرد. همچنین جای زخم نیز پس از درمان باقی نخواهد ماند و از دیگر مزایای درمان بهترین جراح توده دهان در اصفهان با لیزر می توان به عدم نیاز به بیهوشی اشاره کرد.

 

توده های سرطانی دهان

در مراحل اولیه سرطان دهان، بسیاری از افراد هیچ علامتی را تجربه نمی کنند یا آنها را با علائم بیماری دیگری اشتباه می گیرند. معاینات منظم با دندانپزشکممکن است کمک کندمنبع مورد اعتماد هر گونه علائم هشدار دهنده اولیه را شناسایی کنید.

تحقیقات نشان می دهد که بیش از 90 درصدمنبع مورد اعتماداز سرطان های دهان، کارسینوم سلول سنگفرشی است. سلول های سنگفرشی سلول های مسطحی هستند که سطح دهان، زبان و لب ها را می پوشانند. مشاهده لکه یا بافت ضخیم در این نواحی ممکن است یک علامت هشدار اولیه برای مراجعه به پزشک برای تشخیص باشد.

با پیشرفت و پیشرفت سرطان، فرد ممکن است متوجه علائمی مانند موارد زیر شود :

 • خونریزی و درد در دهان
 • بی حسی در یک یا چند ناحیه از دهان
 • توده یا تجمع بافت در لثه
 • گلو درد
 • لق شدن دندان ها
 • لکه های قرمز و سفید روی دهان یا زبان
 • مشکل در حرکت زبان یا جویدن
 • ناراحتی یا مشکل در هنگام جویدن یا بلعیدن

 

تعریف سرطان دهان

سرطان دهان سرطانی است که از دهان یا حفره دهان شروع می شود که شامل موارد زیر است:

 • لب
 • زبان
 • آستر زبان
 • لثه ها
 • داخل گونه ها
 • کام سخت (سقف استخوانی دهان)
 • کف دهان زیر زبان
  سرطان زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های سرطانی شروع به تولید مثل کرده و خارج از کنترل رشد کنند. سلول‌ها تقریباً در هر نقطه از بدن ممکن است سرطانی شوند و رشد سلول‌های سرطانی ممکن است به سایر نقاط بدن گسترش یابد.

Related Posts