بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان دکتر عاطفه توانگر

لیزر و دندانپزشکی:

لیزر در بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان یکی از وسایل و ابزار بسیار پر مصرف و همچنین موثر در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های مربوط به دهان، دندان و لثه می باشد.

در گذشته عموماً از تیغ جراحی و بی ‌حسی موضعی در جهت درمان بیماری های دهان و دندان استفاده می ‌شده است. به عنوان مثال در جراحی دندان ها از تیغ جراحی استفاده می ‌شده است.

در بسیاری از موارد دندان در لثه ها نهفته شده و لثه روی آن را می پوشاند که مانع از رشد دندان می شود. در این موارد از تیغ برای بریدن لثه استفاده می ‌شده است. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی از دستگاه لیزر جهت ایجاد شکاف ایجاد می ‌شود.

این عمل در مرکز لیزر دندانپزشکی زیر نظر دندانپزشک جراح صورت می ‌گیرد. لازم به ذکر است که فعالیت ‌های دیگری نیز در جهت درمان بیماری های دهان و دندان مانند سفید کردن دندان، جراح لثه، کشیدن دندان ها، رفع سیاهی و یا تیرگی لثه ها، عصب کشی، درمان فرنکتومی دهان و … در مرکز لیزر دندانپزشکی انجام می شود.

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

توضیح مختصری در مورد فعالیت‌های مرکز لیزر دندانپزشکی :

 

 درمان سیاهی لثه:

سیاهی و یا تیرگی لثه یکی از بیماری ‌های مربوط به دهان می باشد که در بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان توسط متخصص بیماری های دهان درمان می شود.

از روش‌های درمانی سیاهی لثه می توان به استفاده از تیغ جراحی و استفاده از لیزر اشاره کرد که در مرکز دندانپزشکی از لیزر در درمان بیماری نامبرده استفاده می شود.

نحوه و یا مکانیسم عمل کرد لیزر در درمان سیاهی اینگونه می باشد که لیزر ملانین های جمع شده در لثه را از بین می ‌برد. این کار باعث تا لثه روشن تر شود و تیرگی آن رفع شود.

این روش بدون درد و خونریزی می باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر ترمیم لثه، بافت های میانی لثه را نیز می ‌توان تحت درمان قرار داد.

درمان تیرگی دندان ها

لیفت لثه: لیفت لثه یکی از روش های زیبایی بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان می باشد که در مرکز لیزر دندانپزشکی انجام می ‌شود. در حقیقت در بعضی افراد خط لثه مناسب و یا استاندارد نمی باشد بنابراین چنین افرادی هنگام خندیدن و یا لبخند زدن مقدار زیادی از لثه آن ها نمایان می شود و یا ب برعکس، میزان زیادی از دندان ‌های آن ها نمایان می ‌شود که در زیبایی چهره تاثیر منفی خواهد داشت.

بنابراین برای درمان این مشکل مقداری از لثه ها تراشیده می شود و یا طول عاج دندان را افزایش می دهند. انجام این روش با استفاده از دستگاه لیزر صورت می ‌گیرد. استفاده از لیزر خونریزی و درد را به شدت کاهش می ‌دهد و سرعت بهبود را افزایش می دهد.

 

فرنکتومی دهان:

فرنکتومی نوعی بیماری می باشد که انواع مختلفی دارد و توسط فرنوم موجود در دهان ایجاد می‌ شود. فرنوم بافت نرم و ماهیچه ای می باشد که لب را به لثه متصل می کند. اگر اندازه این بافت ماهیچه ای از اندازه استاندارد خارج باشد باعث مشکلات مختلفی چون چسبندگی لب می شود. درمان آن ها به وسیله لیزر توسط مرکز لیزر دندانپزشکی انجام می ‌شود.

Related Posts