تاثیر سلامت دهان بر قلب

بهداشت دندان ها و سلامتی لثه می تواند بر روی قسمت های مختلف بدن تاثیر داشته باشد. زیرا در دهان باکتری های مختلفی وجود دارد و رعایت بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن یا کشیدن نخ دندان این باکتری ها را کنترل می کند. و از بروز بیماری جلوگیری می نماید. در این مقاله می‌ خواهیم تاثیر سلامت دهان بر قلب مطالب را توضیح دهیم.

1-    عنوان اصلی محتوا:  تاثیر سلامت دهان بر قلب
4-    خلاصه محتوا زمانی که دندان ها یا لثه دچار مشکل می‌ شوند این مشکلات می‌ تواند بر روی اعضای بدن مانند قلب تاثیر گذار باشد. زیرا باکتری هایی که در دهان وجود دارد خطرناک است و می‌ تواند به بدن فرد آسیب برساند. بنابراین افراد باید نسبت به تاثیر سلامت دهان بر قلب حساس باشند.

تاثیر سلامت دهان بر قلب

 

تاثیر سلامت دهان بر قلب :

دانشمندان  پژوهش هایی را در زمینه تاثیر سلامت دهان بر قلب انجام داده‌ اند. و در نتیجه این تحقیقات متوجه شده اند در صورتی که بهداشت دهان به درستی صورت نگیرد، می‌ تواند تاثیرات مخربی را بر روی اعضای مختلف بدن مانند قلب داشته باشد.

تعداد دندان های خرابی که در دهان وجود دارد ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی عروقی دارد، زیرا باکتری‌ هایی که در دهان وجود دارند برای قلب یا مغز بسیار مخرب می باشد و حتی ممکن است باعث بروز سکته در افراد گردد.

 

بیماری های دندان چگونه بر قلب تاثیر می گذارد؟

تحقیقاتی که انجام شده است نشان می‌ دهد مشکلاتی مانند انسداد شریان ها، وجود بیماری قلبی، سکته مغزی و اندوکاردیت عفونی که نوعی عفونت باکتریایی است و پوشش داخلی که در دریچه های قلب وجود دارد را درگیر می‌ کند و با بهداشت دهان ارتباط دارد پس تاثیر سلامت دهان  در اینجا مشخص می ‌شود.

علاوه بر این زمانی که بهداشت دهان و دندان به درستی انجام نشود و بیماری‌ های لثه و دندان بر روی چربی های تری گلیسیرید در خون تاثیر گذاشته و این موضوع می‌ تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد.

تاثیر سلامت دندان بر دیگر اعضای بدن:

بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان دکتر عاطفه توانگر با درمان و پیشگیری  از بیماری های دهان و دندان که علاوه بر این که بر روی قلب تاثیرگذار هستند ممکن است مشکلات دیگری را برای فرد به وجود آورند نقش مهمی در سلامت شما دارند .

که از جمله این مشکلات می‌ توان به ایجاد بیماری‌ های تنفسی، دیابت یا پوکی استخوان اشاره کرد. بنابراین بهتر است به تاثیر سلامت دهان  و دیگر اعضای بدن توجه ویژه داشته باشید.

Related Posts