خدمات دندانپزشکی عمومی شامل چه مواردی می شود؟

در طول معاینه خدمات دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشک پوسیدگی، بیماری و سایر آسیب‌های وارده به دندان‌ها، لثه‌ها، گونه‌ها، زبان و استخوان فک را بررسی می‌کند. آنها همچنین طریقه روی هم قرار گرفتن دندان ها را بررسی می کنند.

اگر مدتی از آخرین ویزیت بیمار گذشته باشد، دندانپزشک ممکن است برای بررسی عمیق‌تر دندان‌ها و فک بیمار عکس‌برداری با اشعه ایکس را توصیه کند .

اولین کار یک دندانپزشک عمومی تمیز کردن دندان ها و لثه ها  جرم گیری  با استفاده از ابزارهای مخصوص است تا  به بیمار کمک می کند تا از پوسیدگی دندان و  لثه جلوگیری کند. اگر جرم زیر لثه تجمع پیدا کند، ممکن است بیمار نیاز به تمیز کردن عمیق تری برای رفع مشکل داشته باشد.

 

خدمات دندانپزشکی عمومی

سایر خدمات دندانپزشک عمومی شامل موارد زیر می باشد :

1-پرکردن دندان ها:

دندان ها را می توان با مواد مختلفی از جمله طلا، آمالگام، جیوه، پرسلن و رزین کامپوزیت پر کرد.

2-تاج:

کلاهک‌هایی مصنوعی برای تاج دندان هستند که می‌توانند روی دندان‌های شکسته یا آسیب دیده نصب شوند تا ساختار دندان  را حفظ کرده و از آسیب بیشتر محافظت کنند.

3-بریج:

سازه ای است که شامل یک دندان مصنوعی یا “پنتیک” است که به چند تاج متصل می شود. این روکش‌ها روی دندان‌های طبیعی  قرار می‌گیرند که به محکم شدن دندان مصنوعی در جای خود کمک می‌کند و از این رو ظاهری طبیعی تری را ایجاد می‌کند.

4-درمان ریشه:

این روش زمانی انجام می شود که بافت یا پالپ داخل دندان عفونی شود. این روش توسط دندانپزشک عمومی یا متخصص قابل انجام است.

5-پروتزها:

مجموعه ای از دندان های مصنوعی هستند. اگر تعداد زیادی دندان از دست رفته در نتیجه تصادف یا بیماری دارید، دندان مصنوعی می تواند کمک کننده باشد . آنها دندان های مصنوعی متحرکی هستند که ظاهر و رفتاری مشابه دندان های طبیعی دارند.

 

6-تمیز کردن دندان ها:

این روش ها می تواند به شکل “سفید کردن  و پولیش” یا توصیه در مورد مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باشد.

 

7-باندینگ:

این نام به روشی داده می شود که در آن از نوعی رزین کامپوزیتی مثل چسب برای چسباندن یک ماده مانند روکش به دندان استفاده می شود. اغلب برای درمان دندان های لکه دار یا آسیب دیده استفاده می شود.

 

8-درمان های دهان و فک و صورت:

این اصطلاح فنی است که برای توصیف روش های دهان، صورت و فک استفاده می شود. شامل ایمپلنت های دندانی و درمان سندرم مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) است.
رایج ترین خدماتی هستند که توسط خدمات دندانپزشک عمومی ارائه می شود. با این حال، ممکن است متوجه شوید که دندانپزشک عمومی شما طیف وسیعی از روش های دندانپزشکی زیبایی مانند سفید کردن دندان، روکش، لامینیت و کامپوزیت دندانی زیبایی را انجام می دهد.

تمام این درمان ها توسط بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان  به اضافه خدمات دیگر توسط دکتر عاطفه توانگر قابل انجام می باشد.

Related Posts