درمان بوی بد دهان

به همین دلیل است که نیمی از افراد بزرگسال به دنبال راهی برای درمان بوی بد دهان که همان هالیتوزیر می باشد هستند.

باکتری های سولفور که بر روی زبان و گلو وجود دارند باعث می شوند تا دهان بوی نامطبوعی داشته باشد و زمانی که این باکتری ها باعث شکسته شدن پروتئین ها می گردند بوی بد ایجاد می شود. اما این تنها دلیل بوی بد  نمی باشد. و این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود.

هالیتوز یک اصطلاح  پزشکی برای کسانی که از بویبد در دهانشان رنج میبرند . تخمین زده می شود که حدود 30-50٪ مردم با این پدیده روبرو هستند. در بیشتر موارد ، بوی بد دهان به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد می شود ، اما دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد. معمولاً با درمان علت هالیوز ، این علامت از بین می رود.

1-    عنوان اصلی محتوا:  (هالیتوزیر) 
4-    خلاصه محتوا  به دلیل وجود باکتری ها، سیگار کشیدن، بیماری‌ های لثه و… ایجاد می‌ شود که برای درمان باید ابتدا دلیل بروز مشکل را پیدا کنید. و پس از آن شروع به درمان کنید. دقت داشته باشید که برای درمان بوی بد دهان بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید و با توجه به نظر او درمان را انجام دهید.

درمان بوی بد دهان (هالیتوزیر) 

 

همان طور که گفته شد دلایل مختلفی برای درمان  وجود دارد، از جمله مهم ترین دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل گردد وجود باکتری‌ ها، کمبود بزاق دهان، بیماری های مربوط به لثه، خرابی دندان، غذاهای و نوشیدنی هایی که در طول روز استفاده می شوند، مصرف انواع مواد مخدر مانند سیگار، تنباکو یا قلیان و… می‌ باشد.

با توجه به مشکلاتی که باعث ایجاد بوی بد دهان شده است و روش درمانی نیز متفاوت می باشد از جمله روش هایی که برای درمان استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مسواک زدن دهان باعث می‌ شود تا باکتری هایی که بر روی دندان و زبان وجود دارند از بین بروند.

استفاده از دهانشویه یا آب نمک نیز باعث می شود باکتری هایی که بر روی زبان و حتی گلو وجود دارند از بین بروند.

یکی از نکاتی که برای درمان بوی بد دهان بهتر است به آن دقت شود تمیز نگه داشتن زبان می باشد.

عدم مصرف دخانیات مانند سیگار نیز باعث کاهش بوی بد  می گردد.

و یکی از اصلی ترین روش ها مراجعه منظم به پزشک برای بررسی دندان ها می باشد، تا در صورت بروز پوسیدگی و خرابی دندان سریع تر آن را ترمیم کنید و از بوی بد  جلوگیری گردد.

مطالب مرتبط :

بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان

بهترین جراح توده دهان در اصفهان

درمان تیرگی لثه در اصفهان

لیفت لثه در اصفهان

فرنکتومی دهان در اصفهان

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

Related Posts