درمان تیرگی لثه در اصفهان

درمان تیرگی لثه در اصفهان در مطب دکتر عاطفه توانگر بهترین متخصص بیماری های لثه و دهان با مطب و تجهیزات فوق العاده به روز و پیشرفته در سطح جهانی

 

درمان تیرگی لثه در اصفهان

درمان تیرگی لثه در اصفهان

نحوه عملکرد درمان لثه های سیاه با لیزر دندانپزشکی:

 

همانطور که گفته شد روش های مختلف و متنوع در جهت درمان بیماری‌ های لثه و دندان‌ ها وجود دارد که از بین آنها، استفاده از لیزر یکی از موثرترین روش ها خواهد بود. برای درمان لثه های سیاه با لیزر دندانپزشکی ابتدا باید به دندان پزشک متخصص مراجعه کرد.

دندانپزشک مربوطه دهان، دندان ها و لثه فرد مراجعه کننده یا بیمار را به خوبی مورد بررسی قرار می ‌دهد و آنها را معاینه می ‌کند، سپس با توجه به نکات مختلف، تشخیص می دهد که استفاده از لیزر در درمان تیرگی لثه موثر می باشد یا خیر.

در حقیقت انجام این روش در صورتی که لثه ها سالم باشند و عاری از هرگونه التهاب و عفونت باشند بلامانع می باشد. سطح خارجی موجود در لثه ها به نام اپیتلیوم می باشد که سرشار از ملانین می ‌باشد. ملانین نوعی رنگدانه است.

در حقیقت استفاده از لیزر باعث می ‌شود تا ملانین های ایجاد شده در سطح خارجی لثه از بین بروند و یا به عبارتی تبخیر می‌ شود. از بین رفتن رنگدانه های جمع شده در سطح خارجی لثه باعث روشن شدن رنگ لثه ها می شود

درمان تیرگی لثه در اصفهان

جایگاه لثه در بدن و دندان : 

دندان یکی از اصلی ترین اعضای بدن  در زندگی هر فرد می باشد. در حقیقت بدون دندان امکان جویدن خوراکی و انواع مواد غذایی فراهم نخواهد بود، بنابراین یکی از وسایل و ابزار مهم برای بقا انسان ها دندان می باشد. دندان‌ ها به کمک لثه ها در دهان قرار گرفته‌ اند.

لثه ها نوعی غشاء مخاطی می باشند که دندان‌ ها را در جای خود حفظ می کند. لثه بافت نرم و البته بسیار مستحکمی می باشد که در اطراف دندان قرار گرفته است. دندان ‌ها و همچنین لثه ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی چون تغذیه، عوامل وراثتی، مصرف دارو، مصرف دخانیات و … قرار گیرد و سلامتی آن ها به خطر افتد.

در حقیقت بیماری های مختلفی در رابطه با دهان و دندان وجود دارد که می ‌توان به تیرگی لثه ها، فرنکتومی و … اشاره کرد.

روش ‌های درمانی زیادی جهت مشکلات دهان و دندان وجود دارد که درمان لثه های سیاه با لیزر دندانپزشکی یکی از موثرترین و مدرنترین روش های درمانی جهت رفع تیرگی لثه ها می باشد.

 

مزایا و یا ویژگی های درمان لثه های سیاه با لیزر دندانپزشکی:

استفاده از لیزر یکی از روش های کاملا مدرن و پیشرفته در درمان تیرگی لثه ها می باشد. این روش مزایا و ویژگی های زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از لیزر در درمان لثه سیاه، عدم نیاز به بیهوشی و یا بی حسی می باشد در حقیقت در این روش از هیچ دارویی جهت بی حسی استفاده نخواهد شد، بنابراین این روش با آرامش خاطره انجام می شود.
  2. این روش بدون درد و خونریزی می باشد. همچنین بیمار هیچگونه درد را احساس نخواهد کرد.
  3. این روش با حداقل عوارض همراه می باشد.
  4. یکی دیگر از مزایای استفاده از لیزر در درمان تیرگی لثه ها سرعت بهبود زخم ها خواهد بود. در حقیقت سرعت درمان زخم و یا تورم لثه ها بسیار بالا می باشد.

Related Posts