درمان های سفید کردن دندان برای داشتن لبخندی زیبا

درمان های سفید کردن دندان برای داشتن لبخندی زیبا و افزایش اعتماد به نفس افراد بسیار متداول شده اند زیرا  افزایش سن ، مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها می تواند دندان های شما را لکه دار کند.

درمان های سفید کردن دندان و داشتن لبخند روشن

آیا دندانهای روشن تر و سفیدتری می خواهید؟

آیا دندان های خاکستری یا مایل به زرد باعث می شوند که اعتماد به نفس خود را در لبخند زدن از دست بدهید ؟ با افزایش سن ، با مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها ممکن است  دندان های شما لکه دار شوند . اجتناب از برخی موارد و استفاده از روش های دیگر بر روی دندان های شما ممکن است باعث درخشندگی و  سفیدی دندان ها شود .

لکه های سطحی دندان را اغلب می توان با استفاده از اقلام بدون نسخه مانند خمیردندان با سفید کننده ها ، نوارهای سفید کننده و سایر کیت ها پاک کرد یا کاهش داد. به طور کلی ، اجزای اصلی پاک کننده لکه سفید کننده ملایم و ساینده در خمیر دندان است.

 

کیت های سفید کننده دندان

بیشتر کیت های سفید کننده دندان های خانگی حاوی پراکسید کاربامید یا پراکسید هیدروژن هستند. این مواد شیمیایی ممکن است به از بین بردن تغییر رنگ سطحی و برخی از لکه های عمیق کمک کند. بسته به کیت ، ترکیبات یا با  زده می شوند و یا ترکیبات آن به شکل ژل است که در قالب های بالا و پایین دندان قرار می گیرد ، روی دندان ها قرار می گیرد و حدود 45 دقیقه در دهان نگهداری می شود

 

داروهای خانگی برای سفیدتر شدن دندان ها

بسیاری از جوش شیرین ، که گاهی اوقات با آب لیمو مخلوط می شود ، به سفید شدن دندان ها کمک می کند. جریان بزاق و برخی مواد غذایی مانند سیب ، گلابی و هویج نیز به سفید ماندن دندان ها کمک می کند. تصور می شود که توت فرنگی هم  برای از بین بردن لکه ها  مناسب است که  هم دارای  ویتامین C است که  پلاک را از بین میبرد. صمغ های بدون قند به تحریک بزاق برای شستن دندان ها و خنثی سازی اسیدها در غذاها کمک می کند.

 

بهترین روش سفید کردن دندان مراجعه به  دندانپزشکی و سفید کردن دندان است

موثرترین و سریعترین روش برای  کسانی که دارای دندان های لکه دار و زرد هستند بلیچینگ توسط بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان دکتر عاطفه توانگر می باشد در صورت انجام برخی کارهای دندانپزشکی مانند روکش ، باندینگ  ، پر کردن ، کاشت دندان یا بریج ، در مورد سفید کننده های دندان مراقب باشید. سفید کننده ها روی دندان های طبیعی کار می کنند اما روی دندان های دیگر ساخته شده یا تغییر یافته کار نمی کنند.

با مراقبت مناسب و رعایت بهداشت دندان هادرمان سفید بلیچینگ  ممکن است حدود یک سال طول بکشد.

 

جلوگیری از لکه دار شدن دندان

 

مسواک زدن روزانه دندان ها ، همراه با شستشو و نخ دندان  خوب است.
نگهداری روزانه می تواند کمک کننده باشد
اگرچه برخی از متخصصان دندانپزشکی پیشنهاد می کنند که مسواک های برقی  بهتر از مسواک دستی هستند ، اما مسواک دستی ، هنگامی که به درستی استفاده شود ، می تواند تمیز و سفید نگه داشتن دندان ها را به خوبی انجام دهد.
بسیاری از دندانپزشکان پیشنهاد می دهند که معاینات 6 ماهه به همراه تمیز کردن توسط یک مراقبت کننده دندانپزشک حرفه ای به افراد کمک می کند .

Related Posts