دندانپزشکی و لیزر دندانپزشکی :

ناگفته نماند که درمان مشکلات مربوط به دهان، دندان ها و لثه ها با روش‌های مختلفی صورت می گیرد که می توان به استفاده از دندانپزشکی و لیزر دندانپزشکی و استفاده از تیغ جراحی اشاره کرد. لیزر دندانپزشکی یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در دندانپزشکی می باشد.

دندانپزشکی یکی از زیر شاخه های پزشکی می باشد که فعالیت های زیادی بر عهده دندانپزشک می باشد. دندانپزشک علاوه بر اینکه باید مهارت و تخصص های لازم و ضروری در درمان و ترمیم دندان ها را داشته باشد، باید اطلاعات خود را به روز کند. دندانپزشکان علاوه بر درمان مشکلات مربوط به دندان و دهان، باید مهارت های زیبایی را نیز داشته باشند.

از فعالیت های دندانپزشکی می توان به عصب کشی، ارتودنسی تراپی، سیلانت،فعالیت های پیشگیرانه با استفاده از رزین، درمان سیاهی و یا تیرگی لثه ها، درمان فرنکتومی دهان، لیفت لثه، سفید کردن دندان ها، درمان انواع توده های دهانی مانند آبسه، کیست، فیبروم و …، کشیدن دندان ها و … اشاره کرد که هرکدام علائم ویژگی های منحصر به فردی دارند.

 

دندانپزشکی و لیزر دندانپزشکی

دندانپزشکی و لیزر دندانپزشکی

کاربرد لیزر دندانپزشکی:

لیزر دندانپزشکی یکی از وسایل بسیار پرکاربرد می باشد. همچنین دستگاه نامبرده یک دستگاه کاملا پیشرفته می باشد که استفاده از آن مزایا و ویژگی های زیادی دارد. از کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفیدکردن‌ دندان ها: امروز از لیزر برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود. اشعه لیزر  به دندان ها ارسال می شود. لازم به ذکر است که قبل از ارسال اشعه، دندان ها به ژل پراکسید هیدروژن آغشته می‌ شوند، سپس اشعه لیزر به دندان ها فرستاده می شود. اشعه لیزر، سفید کردن دندان ها را سرعت می‌ بخشد.

 

  • لیفت لثه: لیفت یکی از فعالیت های زیبایی مربوط به دهان و دندان می باشد. لیفت برای افرادی انجام می ‌شود که خط لثه آن ها استاندارد نیست. در حقیقت افرادی که هنگام خندیدن و یا لبخند زدن مقدار زیادی از دندان ‌ها نمایان می شود و یا اینکه هنگام خندیدن بخش زیادی از لثه نمایان می شود، به اصطلاح گفته می ‌شود که خط لثه آن ها استاندارد نیست.

اگر به دنبال بهترین متخصص لیفت لثه در اصفهان هستید می توانید با مطب دکتر عاطفه توانگر بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان تماس حاصل فرمایید .

برای درمان این امر از لیزر  استفاده می‌ شود. لیفت لثه باعث درمان خط لثه می شود. با لیزر در دندانپزشکی به راحتی می ‌توان مقداری از لثه ها را تراشید تا مقدار نمایان شدن دندان ها کاهش یابد، حتی می‌ توان طول عاج دندان را افزایش داد .

رفع سیاهی و یا تیرگی لثه ها:

تیرگی لثه ها از دیگر بیماری هایی می باشد که برای افراد ایجاد می‌ شود. عوامل مختلفی در سیاهی لثه ها موثر است که می توان به نوع تغذیه، عوامل وراثتی، مصرف دخانیات مانند سیگار، مصرف دارو و … اشاره کرد.  ملانین نوعی سلول رنگدانه ای می باشد، هنگامی که این سلول ها بیش از حد معمول تولید شوند باعث سیاهی لثه ها می شود. استفاده از لیزر دندانپزشکی سلول های ایجاد شده در لثه را از بین می ‌برد و باعث می ‌شود تا رنگ لثه ها به رنگ طبیعی، تغییر رنگ دهد.

بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان

بهترین جراح توده دهان در اصفهان

درمان تیرگی لثه در اصفهان

لیفت لثه در اصفهان

فرنکتومی دهان در اصفهان

بهترین مرکز لیزر دندانپزشکی در اصفهان

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

Related Posts