سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

برای سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان می توانید به مطب دکتر عاطفه توانگر مراجعه نمایید و از خدمات ایشان با بهترین تکنولوژی روز و پیشرفته ترین دستگاه های بهره بب

سفید کردن دندان با لیزر:

دندان یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی و جذابیت هر فرد می باشد. دندان ‌های سالم و سفید تاثیر به سزایی در زیباتر شدن چهره افراد دارد. امکان تیره شدن دندان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. از عوامل تیرگی دندان ها می توان به پوسیدگی دندان، مصرف دخانیات مانند سیگار، تغذیه، مصرف دارو و … اشاره کرد.

همچنین روش‌ های مختلفی در درمان این مشکل وجود دارد که می‌ توان به جرم گیری، سفید کردن دندان با لیزر و … اشاره کرد که هر کدام از روش ‌های نامبرده از ویژگی‌ های منحصر به فردی برخوردار بوده و روش انجام آن ها متفاوت می باشد.

لیزر در سفید کردن دندان ها، امروزه و با پیشرفت تکنولوژی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت سفید کردن دندان با لیزر یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین روش ها می باشد.

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان

سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان :

لیزر یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در دندانپزشکی می باشد که در گذشته برای انجام فعالیت ‌های دندانپزشکی و یا درمان و ترمیم دندان ها مانند عصب کشی، کشیدن دندان ها، جراحی دندان، جراحی توده دهانی و … از تیغ جراحی استفاده می‌ شده است اما امروز از دستگاه لیزر در این جهت استفاده می شود.

یکی از موارد مصرف دستگاه لیزر سفید کردن دندان ها می باشد. در این روش علاوه بر لیزر به ماده دیگری احتیاج است این ماده حالتی ژل مانند دارد، همچنین ماده ی نامبرده به ژله هیدروژن پراکسید معروف می باشد.

برای انجام دادن این روش ابتدا دندانپزشک دندان های خراب را شناسایی می ‌کند، سپس لثه های اطراف دندان های خراب توسط ماده ای پوشانده می شود، سپس دندان های مورد نظر به ژل هیدروژن پراکسید آغشته خواهند شد.

بعد از آغشته شدن دندان ها به ژل هیدروژن پراکسید نور دستگاه لیزر به دندان ها تابیده می شود. طول موج اشعه توسط دندانپزشک تعیین می ‌شود. میزان، شدت و مدت تابش اشعه دستگاه به میزان عارضه یا بیماری و نوع آن بستگی دارد که توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار گرفته است.

ژل نامبرده باعث می ‌شود تا یون ها بین دندان ها بیشتر حرکت کنند و در نهایت باعث روشن تر شدن رنگ دندان شود. لازم به ذکر است که استفاده از لیزر فرایند تغییر رنگ را افزایش می دهد. در حقیقت لیزر باعث تحریک ژل استفاده شده می شود. این امر با انجام واکنش شیمیایی مولکول های رنگی آلی موجود در مینای دندان را کاهش می دهد.

 مدت زمان سفید کردن دندان با لیزر :

با انجام دادن عمل سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان ، رنگدانه های موجود در دندان ۲ الی ۳ درجه روشن تر و یا سفید تر می شوند. بعد از انجام جلسه اول دندان ‌ها توسط دندانپزشک بررسی می ‌شوند و در صورت نیاز این عمل مجدد انجام می ‌شود، در بعضی موارد این روش دو الی سه هفته انجام می ‌شود تا دندان ها به طور کامل سفید شوند. این روش، روش بسیار موثری می باشد و با حداقل درد همراه خواهد بود.

Related Posts