طراحی لبخند

طراحی لبخند فرایندی است که دندانپزشک یک  برنامه ریزی درمانی برای زیبا سازی دندان و لثه و لبخند بیمار در نظر میگیرد و طبق تمایل بیمار درمان را شروع میکند .

صرف نظر از موقعیت شما ، طراحی لبخند روشی است که می تواند سلامت و ظاهر دندان شما را بدون توجه به وضعیت اولیه دندانهای شما به طور کامل بازگرداند.

در حالی که ممکن است تمام اقدامات پیشگیرانه مراقبت از دهان و دندان را برای داشتن دهان سالم انجام دهید ، گاهی اوقات این کافی نیست. و وقتی کسی از لبخند خود راضی نیست ، کمتر لبخند می زند ، که می تواند بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی او تأثیر بگذارد.

طراحی لبخند

مزایای طراحی لبخند

طراحی  لبخند یک درمان کاملا خاص به جای یک راه حل کلی برای شماست که برای همه به یک شکل نیست . و از آنجا که دندانهایی که ظاهر خوبی دارند نیز به درستی عمل می کنند ، دکتر عاطفه توانگر  تغییراتی را در بهبود عملکرد و ساختار سیستم جویدن شما ایجاد می کند تا ظاهر آنها نیز بهبود یابد.

طراحی لبخند به گونه ای برنامه ریزی شده است که تعداد ملاقات های شما با دندانپزشک به حداقل برساند و زیبایی و کارایی دندان ها را به حداکثر برساند. با یک برنامه درمانی جامع شما ، بر ظاهر ، تراز ، شکل ، موقعیت ، اندازه و رنگ دندان ها و لثه ها  تأکید می شود.

و بسته به انتخابی که دارید ، فقط در چند ساعت یا چند ماه می توانید یک لبخند زیبا داشته باشید.

بهترین متخصص بیماری های دهان در اصفهان دکتر عاطفه توانگر

لبخند سالم چه ویژگی هایی دارد؟

هنگام ارزیابی ، پزشک شما موارد زیر را در نظر می گیرد:

 

ظاهر :

در حالت ایده آل ، چهار دندان بالا باید هنگام لبخند زدن قابل مشاهده باشد.

 

شکل :

دندانها باید از نظر اندازه و تناسب با یکدیگر در اولویت قرار بگیرند و خط وسط دندانها باید با خط وسط صورت هم تراز باشد.

 

ظاهر :

هنگام لبخند زدن بیش از 2 میلی متر از لثه های فوقانی قابل مشاهده نیست و خط لثه باید با خط وسط صورت متقارن باشد.

 

رنگ :

رنگ دندان ها باید سفید باشد و کمی سایه داشته باشد.

 

تکنیک های طراحی لبخند

هنگامی که به پزشک مراجعه میکنید ابتدا یک تصویر از شما گرفته می شود تا روند درمانی شما مشخص شود .

برخی از رایج ترین تکنیک های مورد استفاده دندانپزشکان زیبایی برای اصلاح یا تقویت لبخند افراد عبارتند از:

 

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با لیزر به صورت جزئی و از بین بردن لکه ها  از طریق یک برنامه شیمیایی با یک پایه پراکسید که مستقیماً روی دندان ها اعمال می شود ، انجام  می شود.

 

روکش کامپوزیت یا لمینیت

این روش عمدتا برای دندان های شکسته شده  یا پوسیده ، ناهموار و بد رنگ استفاده می شود ، روی دندان اعمال می شود که باید  شکل و رنگی برای مطابقت با ظاهر طبیعی سایر دندان های بیمار داشته باشد.

پوسته های نازک پرسلن یا رزین کامپوزیت به طور سفارشی طوری ساخته می شوند که روی دندان ها به حالت ثابت و طبیعی قرار بگیرند و  دندان های ترک برداشته یا شکسته ،مرتب و هموار و صاف و بدون لک شوند .

شکل دهی مینا

شکل و ظاهر دندان از طریق حذف مقدار کمی مینای دندان ، لایه بیرونی دندان ، بهبود می یابد.

 

ایمپلنت های دندانی

پیچ های تیتانیومی با جراحی به عنوان راه حل جایگزین برای جایگزینی دندان های از دست رفته در فک بیمار کاشته می شوند. سپس تاج های  مصنوعی به پیچ ها  متصل می شوند تا دندان از دست رفته بالای لثه بازیابی شود.

لیفت لثه

این روش جراحی جزئی ، موقعیت بافت لثه و گاهی استخوان زیر خطی را با استفاده از لیزر تغییر می دهد تا خط لثه یکنواخت به شما برسد.

Related Posts