فرنکتومی دهان در اصفهان تحت نظر دکتر عاطفه توانگر

فرنکتومی دهان در اصفهان در مطب دندانپزشکی دکتر عاطفه توانگر چگونه انجام می شود  : وقتی ذهن بعضی  افراد درگیر سوال فرنکتومی دهان چیست؟ می شود.

در جواب به این سوال باید گفت فرنکتومی روشی برای رفع بی نظمی دهان می باشد. در این روش بافت های نرم موجود در دهان که عامل بی نظمی دندان ها هستند، دستخوش تغییراتی می شوند.

دندان علاوه بر این که یک وسیله بسیار حیاتی در رشد و بقا انسان می باشد، در زیبایی هر فرد بسیار موثر می باشد. البته ناگفته نماند که بی نظمی و نامرتبی دندان ها مانع از زیبایی چهره می شود و جذابیت چهره فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بی نظمی دندان ها دلایل مختلفی دارد و اما راه های درمان بسیاری در این زمینه وجود دارد که یکی از روش های بسیار موثر در درمان بی نظمی دندان ها، روش فرنکتومی دهان می باشد.

فرنکتومی دهان در اصفهان

 می دانید فرنکتومی دهان چیست؟

داخل دهان بافت های نرم و عضله ای وجود دارد که به نام فرنوم شناخته می شوند. فرنوم داخل دهان و حوالی دندان ها و اطراف لثه ها دارند.

فرنوم ها عموما به دو شکل در داخل دهان نمایان می شود که می‌توان به قرارگیری آن درون حفره های دندان اشاره کرد و دیگری باعث درگیر کردن دندان های جلویی می شود.

فرنوم ها در دو نوع لپی و زبانی به وجود می آید که دارایی تفاوت‌هایی با هم می باشند.

فرنوم لبی: این فرنوم به متصل شدن لب به لثه کمک می کند می کند که ممکن است عرض آن زیاد باشد و یا بزرگ باشد. فرنوم لبی در صورتی که از تناسب مناسب برخوردار نباشد باعث فاصله افتادن بین دندان های جلویی خواهد شد که نتیجه آن نامرتبی و بی نظمی دندان ها می باشد.

اما فرنوم زبانی نوع دیگری  فرنوم است که بین زبان و کف دندان ها قرار می گیرد. در صورتی که فرنوم زبانی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد ممکن است باعث بروز مشکلاتی در فرد شود که می توان به لکنت زبان، ایجاد محدودیت در حرکت زبان و … اشاره کرد.

فرنکتومی زبان عموماً از بدو تولد در دهان نوزادان وجود دارد اما درصد بسیار کمی از آنها بعد از تولد، فرنکتومی دهان آنها شکل می گیرد. فرنکتومی زبانی در فک بالا، فرنکتومی زبانی در فک پایین و … تفاوت هایی با هم دارند.

همچنین مشکلات ایجاد شده توسط آن ها نیز با هم متفاوت می باشد. به عنوان مثال فرنکتومی زبانی فک بالا، لب بالا را به لثه بالایی متصل می کند. طول فرنوم جهت اتصال باید دارای اندازه استاندارد باشد، کوتاه بودن بیش از حد آن در گفتار مشکل ایجاد می‌کند و به چسبندگی لب معروف است که عوارض زیادی مانند خرابی دندان ،ایجاد تداخل در رشد دندان‌ها و … ایجاد می‌کند.

زمان درمان فرنکتومی دهان:

زمان درمان فرنکتومی دهان در اصفهان در مطب دکتر توانگر  بعد از معاینه و بررسی دهان و دندان ها توسط متخصص  تعیین می شود. در حقیقت متخصصین دندانپزشک توصیه می کنند تا بیمار بعد از رشد دندان های دائمی برای انجام عمل اقدام کند.

در حقیقت بیمار باید اجازه دهد تا دندان های شیری جای خود را به دندان های دائمی دهند و تمام تغییرات در شکل گیری دندان ها صورت گیرد. حتی ممکن است رشد دندان های دائمی فاصله های به وجود آمده را رفع کند و به جراحی فرنکتومی احتیاج نداشته باشد.

Related Posts