لیفت لثه در اصفهان

لیفت لثه در اصفهان و بهره مندی از مزایای این روش درمانی زیبایی در مطب دکتر عاطفه توانگر با استفاده از لیزر

لثه بافت قرمز رنگی می باشد که بالای آرواره دندان ها قرار می گیرد. این بافت غشاء مخاطی می باشد. شاید برای بعضی از افراد پیش آمده باشد که هنگام خندیدن و یا لبخند زدن قسمت زیادی از لثه آن ها مشخص می‌شود.

در حقیقت این گونه افراد خط لثه مناسبی ندارند. یا به عبارت دیگر خط لثه آن ها نسبت به حد معمول پایین تر می باشد، بنابراین برای درمان اینگونه مشکلات از لیفت لثه استفاده می ‌شود. لیفت لثه به ژنژیوکتومی معروف است که از خدمات ترمیمی دندان ها و یا زیبایی آنها محسوب می‌ شود.

لیفت لثه در اصفهان

چگونگی انجام لیفت لثه:

قبل از انجام هرگونه عملی، دندان پزشک مربوطه جلسه ای را جهت بررسی و معاینه کردن دهان و دندان ها مشخص می کند. سپس بعد از بررسی آن ها، دندانپزشک با بیمار صحبت می‌کند و بعد از توضیح کامل در مورد روش انجام کار و همچنین عوارض و یا مشکلات آن، محل قرارگیری خط لثه بعد از انجام لیفت را برای بیمار مشخص می‌کند تا بیمار از نتیجه کار تا حدودی مطلع شود.

در صورت پذیرش عمل توسط بیمار، زمانی برای عمل توسط دندانپزشک مشخص می شود. قبل از عمل تمام آزمایش‌ های لازم انجام می ‌شود و سلامتی بیمار سنجیده می شود. همچنین در صورت داشتن آلرژی نسبت به داروی از مصرف آن اجتناب می شود.

برای انجام لیفت لثه بافت های نرم موجود در دهان و اطراف دندان ها توسط داروی مخصوص جهت بی حس شدن تحت تاثیر قرار می گیرد، پس از بی حس شدن دندانپزشک جهت تراش دادن لثه ها و یا شکل دهی آنها اقدام می کند.

لیفت لثه عموماً به دو صورت انجام می شود که می توان به استفاده از لیزر و استفاده از تیغ جراحی اشاره کرد. استفاده از لیزر به جای تیغ مزایایی دارد که می توان به سرعت بهبود لثه ها بعد از جراحی، کاهش میزان خونریزی و … اشاره کرد. مدت زمان انجام عمل به میزان و یا سطح بازسازی دندان ها بستگی دارد.

 

 لیفت لثه در اصفهان با لیزر بدون  تیغ جراحی:

همانطور که گفته شد لیفت لثه  به دو صورت: استفاده از لیزر و استفاده از تیغ جراحی انجام می‌ شود که هر کدام نیاز به تخصص خاص داشته و روش انجام هر کدام از روش ها با هم متفاوت می باشد.

اما دندانپزشک ها بیشتر لیفت لثه با لیزر را تایید می کنند و عموما از این روش استفاده می‌کنند. از دلایل انجام این نوع روش در لیفت لثه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. که شدت و میزان خونریزی با استفاده از لیزر بسیار کمتر از استفاده تیغ جراحی می باشد.
  2. سرعت بهبود زخم و لثه ها در روش لیفت لثه با لیزر در مطب دکتر عاطفه توانگر به مراتب بیشتر می باشد.
  3. استفاده از تیغ جراحی در لیفت لثه به استراحت چند روزه احتیاج دارد اما لازم به ذکر است که لیفت لثه با لیزر به استراحت در منزل احتیاج ندارد و فرد بیمار می تواند به روال زندگی خود ادامه دهد.
  4. استفاده از لیزر در لیفت لثه، مشکلی برای خوردن و آشامیدن فرد ایجاد نمی‌کند. اما بهتر است در روز های اول، بعد از جراحی از خوردن مواد غذایی سخت و همچنین خوراکی ‌های سفت اجتناب کنند.
  5. استفاده از لیزر در لیفت لثه با حداقل عوارض همراه خواهد بود.

Related Posts