کامپوزیت دندان چیست ؟

داشتن چهره ای زیبا و جذاب مستلزم داشتن دندان‌ های یکدست، سفید و زیبا می باشد که لبخندی جذاب را به وجود می آورد. پیشرفت دندانپزشکی باعث شده که افراد بتوانند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن لبخندی جذاب و زیبا داشته باشند و روش های متفاوتی برای این کار وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین این روش ها کامپوزیت دندان می باشد.

اگر بخواهیم کامپوزیت دندان را به صورت ساده و قابل درک توضیح دهیم در واقع باید بگوییم که کامپوزیت همان موادی می باشد که برای پر کردن دندان استفاده می گردد. و این مواد همرنگ دندان ها می باشد و حالت خمیری شکل دارد، که بر روی دندان‌ ها به صورت یک لایه بسیار نازک قرار داده می شود و پزشک فرم زیبایی به آن می دهد. و در نهایت پس از آن که فرم دهی به پایان رسید پزشک از نور آبی برای سفت کردن کامپوزیت ایجاد شده استفاده می نمایند

 

کامپوزیت دندان

انواع کامپوزیت دندان: 

 

در واقع جنس کامپوزیت ها را می توان از مواد رزینی دانست که با توجه به ساختار آن ها دسته بندی های مختلفی خواهند داشت. و هر یک از این دسته ها کاربردهای متفاوتی را ارائه می دهد. به طور کلی چهار نوع کامپوزیت دندان وجود دارد که عبارت است از:

 

۱-هیبرید : 

 

ساختار این نوع کامپوزیت ذرات درشتی دارد و برای دندان های خلفی است که موجب استحکام بیشتر می گردد.

 

۲- میکروفیلد: 

 

این کامپوزیت ذرات بسیار ریزی دارد و استحکام آن نسبت به کامپوزیت هیبرید پایین ‌تر است و سطح بسیار صاف و زیبایی دارد که باعث زیبا شدن لبخند می ‌شود.

 

۳-نانوفیلد: 

 

نانوفیلد یکی از جدیدترین نوع کامپوزیت دندان می باشد که هم استحکام بالایی دارد و هم زیبایی فوق‌ العاده ‌ای را به همراه خواهد داشت.

 

۴-کامپوزیت IPS ونیره : 

 

این مدل از کامپوزیت دندان در واقع مدرن ترین و جدید ترین روش مورد استفاده است که حالت سرامیکی آن باعث افزایش استحکام و زیبایی شده است. و تشابه زیادی به لمینت دندان دارد.

دکتر عاطفه توانگر بهترین متخصص سفید کردن دندان با لیزر در اصفهان و کامپوزیت دندان

Related Posts